Smaller Default Larger

"Campionii României în școală, liceu si universitate."

           În data de  29 noiembrie 2017, Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Călărași a dat start programului "Campionii României în școală ,liceu si universitate."
Elevii Scolii Gimnaziale nr. 2 Modelu, comuna Modelu s-au bucurat de prezența unor sportivi de mare performanță și viitor : Dobre Tavi (campion național de juniori , medaliat cu bronz la Campionatele Europene Juniori 2014), Manea Marco Antonio (campion național la cadeți ,medaliat cu bronz la Campionatul European de Cadeți 2017), Cristea Jean (multiplu medaliat la campionatele naționale ). Alături de acești sportivii s-au aflat și antrenorii care îi pregatesc și îi îndrumă: Anghel Valentin (antrenor lotul național de box juniori ) și Anghel Georgian (antrenor secund lotul național de box juniori).
Sportivii le-au vorbit despre importanța și frumusețea sportului, despre munca și succesul dobândit. 
Totodată aceștia au prezentat copiilor și o scurtă demonstrație de box.
Mulțumim pentru sprijin și găzduire doamnei director, profesor Chiran Adriana, domnului director adjunct, profesor Mitea Răzvan , domnului profesor Mitea Valentin Ionuț.